ForAge Forum

New topic


 • Czy i jak możemy wykorzystać nasze doświadczenia z sierpnia 80 w projekcie koordynowanym przez ECS "Zrozumieć sierpień"?
 • Dobre praktyki, tym razem Szwecja (no reactions)

  9.10.2013 07:54
  http://www.digidel.se/eng/
 • Statystyki (no reactions)

  5.10.2013 15:20
  polecam link http://www.helpage.org/global-agewatch/
 • Pierwszy dzień konferencji (no reactions)

  30.9.2013 18:20
  Pierwszy dzień prezentacji dobiega końca, wszystkie ciekawe. 50+ Lifestyle Club działają b. podobnie do nas www.50felettfitten.hu Gotują razem i uprawiają Nordic Walking. A teraz jest wykład na temat gerontoeducation, jest to nauka, która zajmuje sie edukacja osób starszych.
 • Konferencja ForAge w Budapeszcie (2 reactions)

  29.9.2013 10:38
  Znajdź link do informacji o konferencji w Budapeszcie, która odbędzie się w terminie 30.09-1.10.2013. Jaki z tematów konferencyjnych interesuje Ciebie najbardziej?
 • Facebook - używać czy nie używać? (4 reactions)

  Anna Grabowska ankagra@tlen.pl
  2.6.2013 07:34
  Jakie są Wasze opinie?
 • Spotkania z komputerem dla seniorów PG 2008-2013 (no reactions)

  Anna Grabowska ankagra@tlen.pl
  31.1.2013 09:44
  Steniu masz rację. Niedawne badanie prof. Stephen McNair z NIACE (http://shop.niace.org.uk/media/catalog/product/o/l/olderpeopleslearningin2012_full_web.pdf) wykazały, że teza "Pomóż mi przekazać moje umiejętności i wiedzę innym ludziom" jest najbardziej popularną korzyścią uczenia się. W ankiecie ponad jedna czwarta respondentów wybrała tę tezę.
 • ocena metody nauczania pracy na komputerze w PG (no reactions)

  Stefania Madejska-Racka madejskaracka@gmail.com
  30.1.2013 16:17
  ad 1)Ad 1) co chciałbyś zmienić w naszych spotkaniach? - częściej stosować wprowadzającą teorię przed praktycznym rozwiązywaniem zadań - utrwalać poznany materiał poprzez powtarzanie rozwiązywania ćwiczeń - pobudzać ambicje i chęci wykazania się samodzielnością e-seniorów –zlecać im repetytoria z tematów „na życzenie” - uaktywnić fizycznie dostojne ciała e-seniorów w warunkach możliwych do wykorzystania - zwiększyć zakres poznawczy możliwości projektowych komputerem – np. w minimalnym zakresie Auto CAD (dla własnych potrzeb mieszkaniowych) - „otworzyć Bramy PG” aby umożliwić seniorom, spoza naszego środowiska, dostęp do nauki tajników wiedzy komputerowej w profesjonalnym otoczeniu - Ad 2) Co się podobało najbardziej, a co nie? - wszystko jest naj-….. - profesjonalna, wspaniała, koleżeńska, przyjazna i pełna tolerancji atmosfera wspólnych spotkań - zalecenie: „jeśli nie wiesz jak to zrobić – zapytaj Instruktora” [zawsze powala mnie z nóg} - a nade wszystko stwierdzenie, że „nasze spotkania i te wirtualne i te w realu są po to, aby spędzając czas razem , wspólnie się uczyć” Nie podobają mi się moje braki w wiedzy i we frekwencji!
 • Ocena metody nauczania pracy na komputerze (no reactions)

  29.1.2013 20:36
  Opanowanie każdego programu pracy na koputerze powinno się opierać na kilkakrotnym powtarzaniu oraz stosowaniu powtórek okresowych tzn. przerabianych kilka miesięcy temu. Zrobienie notatek w zeszycie pozwoli przypomnieć samodzielnie przerobiony materiał. Uważam, że nie ilość przerobionych tematów , a dokładne ich opanowanie decyduje o ostatecznym sukcesie.
 • 31 stycznia ocenimy dotychczasowe spotkania i zdecydujemy czy i w jakiej formule będziemy je kontynuować. Moje pytania: Co chciałbyś zmienić w naszych spotkaniach? Co się podobało najbardziej a co najmniej?

mit" name="searchOut" id="frmsearchForm-searchOut" value="Beyond this site" />
"blank" title="Organisations, providers, teachers and trainers in later-life learning">
 • Websites
 • Projects
 • Knowledge Sources